Etro 2020 SS Koleksiyonu: Göçebe Stili

09 Mart 2020
Etro 2020 SS Koleksiyonu: Göçebe Stili

Etro’nun Spring / Summer Koleksiyonu: Göçebe Stili ile Metaforlara Yolculuk

Yüksek Moda’nın markaları 2020 Spring İlkbahar / Summer Yaz Koleksiyonlarını tanıttı. Stil dozu yüksek koleksiyonlar, moda tutkunlarının yakın markajında. Bizim dikkatimizi çeken koleksiyonlardan biri ise Etro’nun Göçebe stilinin karakteristik yansımalarının yer aldığı koleksiyonu oldu.

Alışılmış modanın dışında, içinde serüvenler barındıran Etro’nun Spring / Summer Koleksiyonu Göçebe Stilini inceliyoruz.

Göçebe Trendinin Yükselişi

İnsanınlık varlığının ilk günlerinden, yakın geçmişine kadar göç her zaman vardı. Etro günümüz moda dinamiklerini geçmişe götürüyor ve “Yaşamın kendisi maceracı bir yolculuksa, psikolojik olduğu kadar fiziksel olan bir keşif ise hepimiz göçebeyiz.” diyor.

Etro’nun SS 2020 koleksiyonu olağan dışı ve sofistike bir stil çiziyor. Erkek ve kadın modasında yeni bir pencere açan Etro’nun koleksiyonunda çizgisel desenler ön planda.

Etro Koleksiyonunda Öne Çıkan Parçalar

Etro’nun Spring / Summer Koleksiyonunda Erkek Modası

Bu yaz Etro’nun Kkoleksiyonu ile erkek modasına yön verecek erkekleri casual şık olarak nitelendirdiğimiz rahat parçalar bekliyor. Etro Göçebe Koleksiyonu ile erkek giyim tarzları Retro görünüm kazanacak.

Etnik desenler, dokulu ve volan dikişli kumaşlar koleksiyonun hemen hemen her parçasında kendini hissettiriyor.

Erkek giyiminde aksesuar kullanımının az olduğu koleksiyonda, kemer ve toprak tonlarındaki uzun fularlar ön planda.

Uzun ince kumaşlı, etnik desenli pançolar; bahar günlerinde stil dozu yüksek parçalar arasında yer alıyor.

Etro gömlek ve, erkek ceketlerinde ve gömleklerinde göçebe stilini vurgulayan daha salaş formlar tercih etmiş. Yaz aylarında konforlu olmanızı sağlayacak keten kumaşlar her an kullanıma hazır. Etro erkek gömlek modellerinde olduğu gibi Etro takım elbise modellerinde de salaş formlar ve çizgisel desenler ön planda.

Etro, göçebe stilini ön planda tuttuğu koleksiyonunda yumuşak ve parlak dokulu canlı renklerde ipek kumaşlarda bomber ceketlere yer veriyor.

Etro’nun Spring / Summer Koleksiyonunda Kadın Modası

Etro’nun Spring / Summer kadın koleksiyonu heyecan verici.

Kruvaze yaka, yoğun etnik desenli, bele oturan A kesim elbiseler uçuş uçuş. Erkek koleksiyonunda olduğu gibi kadın koleksiyonunda da yumuşak ve parlak dokulu ipek kumaşlar dikkat çekiyor.

Kolları ve etek uçları volanlı, keten kumaştan Etro elbise modelleri ve bluzlar rahat ve şık bir görünüm sağlıyor.

Yine aksesuarlarda etnik detaylı kemerler ve hasır şapkalar ön planda.

Etro’nun Spring / Summer Koleksiyonuna Genel Bakış

Yumuşak kumaşlar, toprak tonları ve yer yer yazın yakıcı sıcaklığını hissettiren Etro, 2020 Spring/Summer Göçebe Koleksiyonu giyim tarzlarında farklılaşmaya yol açacak.

Etro, koleksiyonun tanıtım çekimlerinde yer verdiği yelkenliyi varış noktası için araç metaforu olarak nitelendiriyor.  Kreasyonunda bohem görünümü ön planda tutarak, göçebe stili hayatın kendisi olarak yorumluyor ve varış noktasında kimsenin başladığı gibi olmayacağını vurguluyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.