Guess

Sıralama seçin
SIRALA
161 ürün
₺ 2.027,00 ₺ 1.419,00
- %30

Aklınıza gelebilecek her markadan ve modelden çantalar ve ayakkabılar bulunan internet sitemizde Guess marka çantalar da bulunuyor.

Guess Kalitesi ile Tanışın

Amerika menşeili bir giyim markası olan Guess, her ne kadar hem erkek hem de kadınlar için kıyafetler tasarlasa da öne çıktığı tasarımları ayakkabı ve çanta tasarımlarıdır. Saat, mücevher, parfüm, ayakkabı ve çanta gibi moda aksesuarları ile öne çıkan bu markanın kırk yıllık bir geçmişi bulunuyor.

Guess ilk olarak dört kardeşin bir tekstil şirketi girişimi olarak ortaya çıkmıştır ancak ilerleyen yıllarda şirketin yönetimi tek bir kardeşe bırakılmıştır ve şirket tekstilin aksesuarlar bölümüne yoğunlaşmıştır. Kardeşler arasından Georges, Guess ürünlerinin sadece Bloomingdales gibi seçkin mağazalarda satılmasını istedi ancak diğer kardeşler bu fikre karşı çıktı. Fikre karşı çıkan diğer üç kardeş indirim mağazalarının da bulunduğu geniş bir dağıtım stratejisi izlemeye karar vermişti.

Georges kardeşlerinin bu tutumu karşısında bütün hisselerini sattı ve bu şekilde şirket batağa sürüklendi, bu açığı kapatmak isteyen Marciano kardeşler ise Guess markasını halka açmaya karar verdi. 1981 yılında Los Angeles’a taşınan kardeşler ilk mağazalarını lüks bir semt olan Beverly Hills bölgesinde açtı.

Mağazanın ismi bir reklam panosu sayesinde belirlendikten ve Guess resmi olarak piyasa sürüldükten sonra büyük ilgi topladı. Sadece bir yıl içerisinde 6 milyon dolar satışa ulaşan marka, bu satışları sürdürebilmek için siyah beyaz reklamlar vermeye başladı. 1980’li yılların başında oldukça popüler bir kot markası olarak bilinseler de bu yılların sonuna doğru saat koleksiyonlarını satışa sundular. Bu koleksiyonu ise çanta ve ayakkabı koleksiyonları takip etti.

Guess Ayakkabı Modelleri

Düz spor ayakkabılardan sneakerlara, botlardan topuklu ayakkabılara kadar her çeşit ayakkabının tasarımını yapan Guess; ayakkabılarında farklı bir numara sistemi takip ediyor. Halk arasında Amerikan markası olarak bilinse de aslında ilk olarak İtalya’da kurulan bu markanın ayakkabılarının numaraları inç sistemi ile hesaplanıyor.

Guess marka bir ayakkabı almadan önce beden tablosu ile Türkiye beden tablosunu karşılaştırmak büyük önem taşıyor. Guess’te kadın ayakkabılarında bile 35 numaradan 43-44 numaraya kadar geniş bir beden aralığı bulunuyor. Türkiye’de sıklıkla kullanılan beden tablosu ile bir karşılaştırma yapıldığında Guess’in beden tablosunun Türkiye’deki beden tablosundan yarım beden daha küçük olduğu söylenebilir.

Örnek vermek gerekirse kadın ayakkabılarında Türkiye standartları 42,5 numara 27.3 santimetreyken, Guess standartları 43 numara 42.5 numaraya tekabül ediyor. Erkek ayakkabı beden tablosu ise kadın ayakkabı beden tablosundan daha farklı işliyor. Türkiye erkek ayakkabı beden tablosundaki 47 numara 30,3 cm olarak geçerken, söz konusu Guess olduğunda 47 numara bir ayağa sahip olan bir erkek 45-46 numara ayakkabı tercih etmelidir. Guess’in en küçük erkek ayakkabı bedeni olan 40 numara ise Türkiye standartlarında 42 numaraya denk geliyor. Neyse ki internet sitemizden alışveriş yaparken size sunduğumuz beden tablosu ile herhangi bir sıkıntı yaşamadan tam olarak kendi bedeninize göre alışveriş yapabileceksiniz.

Guess'in ayakkabı modelleri genel olarak cinsiyetsiz (unisex) olarak değerlendirildiğinden alışveriş yaparken bir kadın veya erkek kategorisi görmemeniz mümkündür. Guess bu ayrımı sizin kendi zevklerinize göre yapmanız gerektiğini savunuyor.

Spor ayakkabı modellerinde genel bir ayrım fark etmeseniz bile topuklu ve yüksek tabanlı ayakkabılarda göreceğiniz taş modelleri ile o ayakkabının hangi cinsiyete ait olduğunu kavrayabilirsiniz. Kaliteli ürünler kullanmayı da kendine prensip edinen Guess ayakkabılarından oldukça memnun kalacağınızı belirtmemizde de fayda var. Uzun yıllardır bu işte olan ve toplamda on binden fazla çalışana sahip olan Guess’in ayakkabılarını kullandığınızda hem şık hissedecek hem de rahatlığınızdan ödün vermeyeceksiniz.

Guess soru işaretinden oluşan kendi logosunu Gucci ile benzer bir şekilde ayakkabılarında desen işlemesi olarak sıklıkla kullanıyor. Logolarının genellikle siyah bir zeminin üzerinde sarı renkle gösterilmesinin sebebi ise daha şık ve zengin bir görünüm yaratmak içindir. Lüks ve zengin kesime hitap eden markaların sıklıkla kullandığı bu yöntemle Guess’in ayakkabılarının yüzde sekseninde karşılaşabilirsiniz. Gerek tasarımıyla gerek ayakta duruşuyla gerekse kalitesiyle her yerde dikkatleri üzerinize çekebileceğiniz Guess ayakkabı modellerine internet sitemizden ulaşabilirsiniz.

Guess Çanta Modelleri

Şık tasarımlarından ve kaliteli görünümünden hiçbir alanda ödün vermeyen Guess, çantalar konusunda da zengin insanların ve ünlü yıldızların vazgeçemediği bir marka olarak moda dünyasında yerini almıştır.

Ünlü Little Mix grubunun bir üyesi olan Jade Thirlwall, Londra'daki Nicopanda LFW şovuna Guess'in Naralia Palmellato model çantası ile katılmıştır. Instagram hesabında paylaştığı fotoğraflarda da sıklıkla bu çantayı kullanan Jade Thirlwall, aynı kırmızı çantayı Wimbledon 2017 zamanında da kullanmıştır. Jade Thirlwall aynı çantayı Black Magic müzik videosunda da kullanarak Guess marka çantaların ne kadar uzun ömürlü, kaliteli ve vazgeçilmez olduğunu herkese kanıtlamıştır. Ayrıca Jade Thirwall’ın aynı çantayı Coachella müzik festivalinde de kullandığı biliniyor.

Zamanla popülerliğini kaybetmeyen, aksine gün geçtikçe daha da popülerleşen Guess çantalar; zamana meydan okumasıyla öne çıkıyor. Guess’in el çantası, yan vücut çantası, alışveriş çantası, cüzdan, sırt çantası, omuz çantası ve mini çanta modelleri hızlıca tükeniyor. Kırk yıldır bu piyasada yer alan Guess çantalarının reklam çekimini yapmak adına birçok ünlü modelle anlaşma da yapıyor.

Guess’in en popüler el çantaları ise Delaney küçük klasik alışveriş çantası, Isabella üst kollu flap çanta ve Hula Girl Uptown Caryall çantasıdır. Diğer popüler el çantalarını ise Trixia Uptown, Tough Luv, Hula Girl küçük yan çantası ve Confidential Petite olarak listelemek mümkündür. Saydığımız bu yedi popüler el çantası yazı geçirmek için ideal, modaya uygun çantalardır ve moda eleştirmenleri tarafından tam puan almıştır.

Guess'in en yeni koleksiyonunda yer alan Cessily Kapiton, Cordelia, Bling, Hensely, Noella ve Naya çantalarının da oldukça güzel olduğunu söylemekte yarar var. Cessily koleksiyonunda genellikle baklava dilim desenler kullanılırken Katey çantalarında kürke ve hayvan desenlerine yer verilmiştir.

Bling çantalarda genellikle yılan desenleri kullanılmış, Naya çantalar canlı ve dikkat çekici renkleriyle öne çıkmıştır. Cesily çantalarının sırt çantaları ve büyük el çantaları modellerinde ise yün kumaş kullanılmıştır. Yeni çıkan Vikky koleksiyonu ise yine şık ve dikkat çekici renklerle satışa sunulmuştur. Megan Luxe serisinde gerçek deri kullanılmış, toz pembe ve kirli beyaz renkleriyle raflarda yerini almıştır. Amberlei koleksiyonunda çoğunlukla büzgü detaylarının kullanıldığını söylemek de yanlış olmaz.

Birbirinden güzel ve kaliteli Guess çanta modellerini kombinlerinizde, günlük hayatınızda veya özel günlerinizde kullanmak için tek yapmanız gereken internet sitemizde yer alan Guess çantalardan satın almaktır. Orijinal çantaları uygun fiyatlarla ve güvenilir ödeme yöntemleriyle satın almak için internet sitemizi kullanmanız yeterli olacaktır. 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.