Evden Sanat ve Tarihe Yolculuk

27 Ocak 2021
Evden Sanat ve Tarihe Yolculuk

Pek çok nedenden seyahat planlarımız bozulur ve rotamız başka yöne devam eder. Yurtdışı seyahatlerinizde rotanız, ziyaret etmek istediniz o müzeye gitmiyorsa online müzeleri ziyaret ederek merakınızı giderebilirsiniz.

Dünyanın dört bir yanına bir tık ile ulaşabilir, en nadide sanat eserlerini telefon ve tabletinizden rahatlıkla inceleyebilirsiniz. Yoğun iş temposundan sıkıldıysanız ya da evde yapacak bir aktivite bulamıyorsanız bir anda Paris Louvre Müzesine gidip Mono Lisa’nın gizemli gülümsemesini inceleyebilirsiniz.  Ya da ilginç dış görünümüyle akıllarda kalan, Amerika’nın simge yapılarından biri olan Guggenheim Müzesi’ni evdeki koltuğunuzdan ziyaret edebiliyor olmak oldukça heyecan verici.

 

Vatikan Müzesi ve Sistin Şapeli, Vatikan

Vatikan Müzesi

Vatikan dünyanın en küçük ülkesi olmasına rağmen, dünyanın sayılı büyük müzelerinden birine ev sahipliği yapıyor. Rönesans döneminde inşa edilmiş olan Vatikan Müzesi, Kilise’nin himayesindeki birçok sanatçının eserlerine yer vermektedir. Sistin Şapeli ile 54 galerisi bulunan Vatikan Müzesi online ziyaret için eşsiz sanat eserleri sunuyor.

Vatikan Müzesini ve Sistin Şapelini online olarak gezmek isterseniz tıklayın

British Museum, Londra, İngiltere

Büyük Britanya Müzesi

Antik Çağlara keyifli bir yolculuğa niyetliyseniz, British Museum aradığınız müze. Londra’nın tam merkezinde yer alan müze, zamana meydan okuyor. Dünyanın en ünlü müzelerinden olan British Museum güçlü koleksiyonları ile tarihe ışık tutuyor. Dört ana bölümden oluşan British Museum  Eskiçağ yapıtları, madalyalar ve sikkeler bölümü, baskı ve çizimlerin yer aldığı baskılar ve çizimler bölümü ile "Museum of Mankind" (İnsanlık Müzesi) adı verilen etnografik yapıdaki müze yer alıyor.

Her yıl milyonlarca turisti kendine çeken British Museum, online olarak keyifle ziyaret edebileceğiniz müzelerden.

British Museum'u online olarak gezmek için tıklayın.

Guggenheim Müzesi, New York, ABD

Guggenheim Müzesi

Akıllarda kalan spiral tasarımıyla modern sanata ev sahipliği yapan Guggenheim  Müzesi Frank Lloyd Wright’ın imzasını taşıyor. New York’un simge yapılandan biri haline gelen Guggenheim  Müzesi empresyonist, post-empresyonist, modern ve çağdaş sanat anlayışlarına özgü farklı dönemlerden eserler sergileniyor.

Guggenheim  Müzesini online olarak incelemek için tıklayın.

Uffizi Galerisi, Floransa, İtalya

Uffizi Galerisi

Dünyadaki en eski sanat galerinden olan Uffizi Galerisi, İtalya’nın sanat denince akla ilk gelen şehri olan Floransa’da bulunuyor. Ünlü Medici ailesinin sanat koleksiyonunun sergilendiği galeride; Leonardo Da Vinci’nin The Annunciation (Müjde) ve Adoration of Magi (Akil Adamların Hayranlığı), Botticelli’nin  Venüs’ün Doğuşu, Caravaggio’nun Medusa isimli tablolarının yanı sıra Osmanlı sultanlarının ve hanedan üyelerinin portreleri de bulunuyor.

Uffizi Galerisini online olarak gezmek isterseniz tıklayın

Louvre Müzesi, Paris, Fransa

Louvre Müzesi

Dünya’nın en büyük sanat müzesi olan Louvre Müzesi, Sen Nehri’nin büyüleyici güzelliğiyle iç içe bir ahenk yaratıyor. Yapılış amacı tamamen farklı olan Louvre, Sen Nehri kıyılarından gelebilecek düşmanlara karşı Fransız Kralı Philippe Auguste tarafından 1190 yılında inşa edildi. Günümüzde ise Louvre eşsiz sanat eserlerine ev sahipliği yapıyor ve binlerce sanat tutkunu tarafından ziyaret ediliyor.

Nil Nehri kıyılarından çıkarılmış Mısır eserlerinden, Yunan, Roma ve İslami sanat eserlerine geniş bir koleksiyona sahip olan Louvre Müzesi, online ziyaret edebileceğiniz müzeler arasında.

Louvre Müzesini online olarak gezmek için tıklayın. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.